404 Sıvı Conta 45 GR (KIRMIZI)
RESMİ BÜYÜT
404 Sıvı Conta 45 GR (KIRMIZI)
Fiyat: 68.64 TL
Kategori: Oto / Moto
Kategori: Oto Temizlik ve Bakım
Marka: Imeceonline
Ürün Kodu: IPG-81676
Stok Durumu: 99
Kdvsiz Fiyat: 57.20 TL
Miktar:- +  
Bu ürün hakkında soru sorulmadı.

Soru Sorun

Adınız:
E-posta Adresiniz:


Sorunuz: Not: HTML'e dönüştürülmez!

404 Sıvı Conta 45 GR (KIRMIZI)

Uluslarası uçak endüstrisi ve General motors tarafından onaylanmış tek sıvı contadır.
-60%27C soğuğa +300%27C sıcaklığa dayanabilen tek sıvı contadır.
Üstün mukavemetli AFS onaylı bir üründür.
Tek bileşikli silikon bazlı,yüksek ısıya dayanıklı,elektriksel özellikleri bulunan,sürekli elastik kalabilen beyaz ve kırmızı renkli bir malzemedir.Her türlü yalıtım ve contalama işlerinde başarı ile kullanılır.

Pek çok malzemeye mükemmel tutunur.Toza,oksidasyona,çeşitli yağlara,kimyasallara ve solventlere dirençlidir.Vibrasyon ve şok etkilerine mani olmak üzere kavrama maddesi olarak benzersizdir.

404 sıvı conta,oda sıcaklığında kauçuklaşan gelişmiş silikon esaslı conta malzemesidir.Sürüldüğü yerden akıcı değildir ve solvent içermediği için kauçuklaştıktan sonra hacmi küçülmez,dolayısı ile kırılma ve çatlama olmaz.

-60%27C%27tan +300%27C%27ye kadar olan soğuk ve sıcak ortamlarda,sıçramalı sıcaklıklarda +350%27C%27a kadar emsalsiz bir dayanma gücüne sahiptir.404 Sıvı conta suya,buhara,yağlara,greslere,çeşitli kimyevi maddelere ve gazlara dayanır.Güneşin ultraviyole ışınlarına ve havanın ozon gazına direnci yüksektir.Kauçuklaştığı için titreşim ve darbelere karşı malzemeyi korur.Elektriksel izolasyon değeri en yüksek seviyededir.

Kullanıldığı tesisatı yapıştırmayıp,sadece bağladığı için gereğinde açılabilir.Açılabilmesi için tesisatın bir köşesinden hafifçe zorlamak yeterlidir.

404 sıvı conta tüpten çıktıktan sonra havadaki rutubetin etkisi ile contalaşmaya başlar ve kısa bir sürede yüzeyinde ince bir film tabakası oluşur ve normal rutubet koşullarında 15 - 30 dakika arasında kauçuklaşır.Conta kalınlığı 2 mm olacak şekilde yayılması uygun olur.Dar kenar ve küçük yüzeylerde hiç beklenmeden tesisat bağlanabilir.Büyük yüzeylerde sıvı conta sürülmeden evvel satıhlar biraz su ile hafifçe nemlendirilebilir.Bu sayede reaksiyon ve sertleşme kolaylaşır (örneğin 1-2 mm.kalınlığında).404 sıvı conta yağlarından , paslarından arıtılmış temiz satıhlara sürülür.

Kesilip,hazırlanan contalardaki gibi tam yerine uymama güçlüğü yoktur,sürüldüğü sathı öyle iyi kaplar ki,satıhdaki delik,ezik ve diğer hataları kapatır,tam uyuşma sağlar.

BAŞLICA KULLANIM YERLERİ

Motorlu araç sanayinde 
Arabaların ön ve arka lambalarının contalarında su ve yağ devridaim pompaları contalarına,vites veya şanzıman kutusu contalarına kadar sayısız alanda kullanılabilir.Motor kapaklarındaki metal(bakır) contaların yerine de bazı hallerde kullanılabilir.Fakat basıncın ve ısının çok yüksek olduğu bu gibi yerlerde ve diğer kritik noktalarda 404 Sıvı Conta%27yı metal contalarla birlikte kullanmak (bunların altına ve üstüne sürerek) daha iyi sonuç verir.Bu bakımdan açılan motor kapakları contalarının atılması yerine 404 sıvı conta ile onarımı müsbet neticeler verir.Bunların dışında conta sızdırmazlık gereken yerlerde mesela arabaların ön ve arka camlarındaki akıntılara karşı ve darbelere karşı mukavemet ve sayısız diğer alanlarda kullanılır.

Tamirat ve bakım işlerinde
Mantar,kauçuk,plastik veya fiber contalar yerine tercihan kullanılır.

Makine,tesisat ve kazanlarda
Dişli kutu kapaklarında,gres kapaklarında,bağlantı flanşlarında ve diğer yerlerde kullanılır.

Boru ve su tesisatlarında
Bağlantılarda keten üzerine sürülerek veya doğrudan doğruya kullanıldığında mükemmel bir sızdırmazlık sağlar.

Bijon ve civatalarda
Dip taraflarına 404 sıvı conta sürülerek sıkıldığında,bijon ve civataların bir daha açılmayacak şekilde bir birine kaynamasını engeller ayrıca titreşimlerde gevşemeyi de önler.

Elektrikli ve elektronik aletlerde

Rutubete karşı korunmasında kapak altı contası olarak yine cihazların izolasyon,şok ve vibrasyon etkilerine mani olmak için ankapsilasyon ve kavrama maddesi olarak gerçekten emsalsizdir.Bu bakımdan radyo,TV,elektrik motorlarında,transformatörlerde ve çeşitli aletlerde kullanılır.

r.

Paket İçeriği :

1 Adet 404 Sıvı Conta 45 GR (KIRMIZI)

 

Yorum Yapın

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'e dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi